Turniej Victoria&SRT CUP rocznik 2008

Turniej Victoria&SRT CUP dla rocznika 2008 w niedzielę 23 czerwca w Sulejówku był bardzo udany, pomimo długiego upalnego czerwcowego weekendu. Wzięło w nim udział zaplanowanych 8 zespołów w dwóch grupach – Wilki Warszawa, MKS Piaseczno, Watra Mrozy, Huragan Wołomin, Marcovia Marki, Turbo Football Academy Warszawa, Victoria Sulejówek i KS Halinów.
Niespodzianek i sporych emocji nie brakowało tego dnia, w grupie A rywalizację ,,każdy z każdym „ wygrało Piaseczno z kompletem zwycięstw, tuż za nimi uplasował się Halinów, dalej Wilki i Victoria, grupę B zwyciężyły Marki dalej Wołomin, Mrozy i TFA Warszawa.
Następnie każdy zespół wg sklasyfikowanego miejsca w grupie został rozstawiony w pucharowej drabince. Pierwsze spotkanie drugiej części turnieju wygrało bardziej doświadczone Piaseczno z TFA Warszawa 5:1, Halinów z Mrozami 2:1, Sulejówek ,który nie zdobył ani jednej bramki w fazie grupowej przeszedł metamorfozę i nieoczekiwanie zwyciężył 1:0 lidera grupy B Marki, a Wołomin uległ 1:2 warszawskim Wilkom .
Półfinały były również bardzo emocjonujące, jako pierwsi spotkali się dobrzy znajomi z minionej już ligi MZPN Halinów z Piasecznem, spotkanie było bardzo zacięte, pełne walki, kontrowersji, zakończone remisem 1:1. W karnych pewniejsi i precyzyjniejsi okazali się zawodnicy z MKS-u. W drugim półfinale zreaktywowana Victoria wygrała z Wilkami 3:1. Mecz o brązowy medal to bezbramkowe widowisko zakończone emocjonującymi karnymi , w których lepszy był zespół Wilków 3:2. W finale pomimo dużego obciążenia meczowego i bardzo wąskiej ławki rezerwowej (tylko 1 zmiennik) w drużynie z Piaseczna górą był zespół MKS-u ,który nikomu nie pozostawił złudzeń i 3:0 wygrał z Victorią. Zespół trenera Jarosława Ludwiniaka wykazał wytrwałość, opanowanie i rozwagę w grze co dało zasłużony sukces.
Najlepszym bramkarzem został Kacper Witkowski z Wilków, Strzelcem Tomek Babiloński z Piaseczna a zawodnikiem Kamil Gołoś z Sulejówka. Podziękowania dla wszystkich drużyn za udział pomimo długiego weekendu, upału, Victorii Sulejówek za współorganizację, Robertowi Jackiewiczowi za rozstawienie namiotu organizatorom, firmie cateringowej Ślimak za ufundowane kanapki dla zawodników, Ani i Marcinowi Kuśmierczyk za fotorelację. Wakacje właśnie się rozpoczęły zatem udanych, słonecznych chwil na zasłużonym odpoczynku dla wszystkich!