Rok 1995-2003
Społeczne działania oddolne dzieci i młodzieży z Długiej Kościelnej na rzecz organizowania boiska oraz meczy i turniejów piłkarskich.
Rok 1995-2003
Rok 2004
Inicjatywa powstania pełnowymiarowego boiska, przy udziale środków publicznych i dużym zaangażowaniu radnego - Adama Ciszkowskiego, reprezentującego Długą Kościelną w Radzie Miejskiej, Marcina Sukiennika - radnego z Hipolitowa oraz społecznika - Piotra Wieczorka.
Rok 2004
Rok 2006
Pozyskanie znacznych środków na rozbudowę infrastruktury sportowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Budowa boiska głównego z systemem zraszaczy podziemnych, a także zakup sprzętu sportowego m.in. kompletów bramek i kosiarki spalinowej.
Rok 2006
Rok 2007
Oficjalne powstanie Stowarzyszenia Rozwijamy Talenty jako organizacji pozarządowej w celu rozwoju i propagowania sportu, kultury oraz rekreacji na terenie województwa mazowieckiego i nie tylko.
Rok 2007
Rok 2007
Budowa boiska bocznego z nawierzchnią syntetyczną (pierwsze w gminie Halinów) przy udziale środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Rok 2007
Rok 2009
Dzięki determinacji i zaangażowaniu Piotra Wieczorka powstanie szkółki piłkarskiej zaadresowanej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Halinów.
Rok 2009
Rok 2013
Przekształcenie szkółki piłkarskiej w klub piłkarski ,,Młode Orły" Halinów, który wystartował w rozgrywkach prowadzonych przez MZPN.
Rok 2013

Prezesi Stowarzyszenia Rozwijamy Talenty:

Leszek Gelo

2007-2010

Karol Mielcarek

2011-2012

Piotr Wieczorek

2013-2014

Krzysztof Wieczorek

od 2015

Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty jest organizacją pozarządową, która powstała w 2007 roku z inicjatywy mieszkańców Długiej Kościelnej w celu rozwoju i propagowania sportu, kultury oraz rekreacji na terenie województwa mazowieckiego i nie tylko.

Impulsem dla sformalizowania organizacji była impreza otwarcia obiektu sportowego w Długiej Kościelnej w 2007 roku, w którą to inicjatorzy SRT –
Piotr Wieczorek i Leszek Szymański w pełni się zaangażowali łącząc współpracę z Urzędem Miejskim, Domem Kultury, Gminnym Centrum Informacji w Halinowie, Starostwem Powiatowym w Mińsku Maz. oraz firmami z terenu gminy Halinów i Sulejówka. Celem wydarzenia było zintegrowanie mieszkańców poprzez sport oraz zaangażowanie młodzieży do jego popularyzacji co zostało w pełni osiągnięte.

Natomiast trochę wcześniej inicjatywa powstania pełnowymiarowego boiska, przy udziale środków publicznych zrodziła się w 2004 roku (duże zaangażowanie wtedy wykazał radny Adam Ciszkowski, reprezentujący Długą Kościelną w Radzie Miejskiej, Marcin Sukiennik radny z Hipolitowa oraz społecznik Piotr Wieczorek, który zgłaszał wszelkie zapotrzebowania związane z boiskiem oraz uprzednim uporządkowaniem terenu po tzw. wysypisku śmieci jakie miało tam miejsce).

Do tego czasu przez wiele lat dzieci i młodzież z Długiej Kościelnej w czynie społecznym organizowało i dbało o ,,dzikie” boisko, które było głównym miejscem pozwalającym spędzać wolny czas pozaszkolny czy rozgrywać turnieje gminne, na które zjeżdżało się wiele miejscowości.

W 2006 roku pojawiła się możliwość pozyskania znacznych środków na rozbudowę infrastruktury sportowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dzięki pozyskanym przez Gminę funduszom wykonano budowę boiska głównego z systemem zraszaczy podziemnych a także zakupiono również sprzęt sportowy m.in. komplety bramek czy kosiarkę spalinową, którą wcześniej regularnie wypożyczano od pobliskiej parafii Św. Anny.

Natomiast w 2007 roku również z udziałem środków Województwa Mazowieckiego wykonano boisko boczne z nawierzchnią syntetyczną
(pierwsze w gminie Halinów). Od tej pory rozgrywano regularnie wiele turniejów, meczów piłkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W 2009 roku dzięki determinacji i zaangażowaniu Piotra Wieczorka zaistniała szkółka piłkarska zaadresowana dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Halinów. Początkowy brak środków z budżetu gminy czy od uczestników regularnych treningów nie przeszkodził w dążeniu do celu powstania Klubu piłkarskiego uczestniczącego w rozgrywkach ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Warto wspomnieć o osobach Mirosława Pogorzelskiego, Michała Białowąsa, Jarosława Konowrockiego, Leszka Szymańskiego, Leszka Gelo czy Piotra Nagórki, którzy przez pewien czas prowadzili nieodpłatnie treningi piłkarskie. Kluczowego wsparcie udzieliły lokalne firmy, które sfinansowały zakup podstawowego sprzętu sportowego.

W 2013 r szkółka piłkarska została przekształcona w klub piłkarski ,,Młode Orły” Halinów, który wystartował w rozgrywkach prowadzonych przez MZPN. Początki były dość trudne – świeży niedoświadczony, nieobyty klub musiał płacić tzw. ,,frycowe” , trenerami wtedy byli nauczyciele WF-u m.in. Tomek Rosa
( następnie trener Lesana Halinów, były ekstraligowy siatkarz), Tomek Fudalej, Kamil Kania, Przemek Falba czy byli zawodnicy klubowi Darek Wojdyna, Grzegorz i Robert Szynkowscy, Krzysiek Sowiński , Kamil Lewandowski, Wojciech Cieślicki, Piotr Wieczorek czy jako jedyny trener ze sporym doświadczeniem Mirosław Pogorzelski. Z roku na rok było co raz lepiej w potyczkach ligowych oraz  więcej chętnych na treningach, którzy w efekcie zasilały ligowe zespoły.

W 2018 roku doszło do połączenia naszego klubu Młode Orły z Respektem w podmiot o neutralnej nazwie KS Halinów. Mając na uwadze ogólnodostępność obiektu w Długiej Kościelnej dla adeptów futbolu oraz zniesienie podziału na barwy klubowe wśród dzieci co wywoływało niekiedy różne emocje, podjęto dobrowolną decyzję o fuzji klubów i wszystkich roczników – dalsze informacje na kshalinow.pl  – sekcja piłkarska.