Relacja z Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego Sulejówek CUP 2023

W dniach 15-16 czerwca odbyła się piąta edycja Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego Sulejówek CUP, która zgromadziła zespoły klubowe z rocznika 2013. Impreza ta była doskonałym uwieńczeniem sezonu oraz znakomitą okazją do sprawdzenia umiejętności zawodników.

Atmosfera i Warunki

Turniej odbywał się przy optymalnych warunkach infrastrukturalnych oraz pogodowych – słońce i dobra aura sprzyjały rywalizacji. Zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki i determinacją, starając się jak najlepiej reprezentować swoje kluby. Emocje sięgały zenitu podczas każdego spotkania, a gra była intensywna do samego końca.

Nowości w Systemie Rozgrywek

Młodzieżowy Turniej Piłkarski Sulejówek CUP 2023 wprowadził nowe wyzwania dla uczestników, ponieważ rozgrywki odbywały się w formacie 9×9. Jest to pierwszy krok w adaptacji do zmiany systemu rozgrywek ligowych, który zostanie w pełni wdrożony od września. Zespoły miały okazję zapoznać się z nowymi zasadami, w tym grą na „spalone”, co wzbogaciło doświadczenie zawodników.

Najlepsi Zawodnicy i Zespoły

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna gospodarzy – Victoria Sulejówek. Otrzymali oni nie tylko pamiątkowe medale, ale także puchar oraz komplet strojów piłkarskich. Drugie miejsce zajęła drużyna Progres Garwolin, która dodatkowo uhonorowana została kompletami koszulek piłkarskich. Trzecie miejsce przypadło Legii Warszawa S.S., a ich nagrodą były dodatkowo piłki treningowe.

Wyróżnieni Zawodnicy

Podczas ceremonii wręczenia nagród wyróżniono trzech zawodników za ich wyjątkowe osiągnięcia:

  • Bramkarz Stasiek Radzik z Progresu Garwolin,
  • Strzelec Wojtek Zackiewicz z Sabio Miętne,
  • Zawodnik Igor Kijak z Victorii Sulejówek.

Każdy z wyróżnionych otrzymał okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, w tym piłki i koszulki.

Podziękowania i Wsparcie

Organizatorzy serdecznie dziękują Samorządowi Województwa Mazowieckiego oraz firmie cateringowej Ślimak za wsparcie i zaangażowanie w organizację turnieju.

Młodzieżowy Turniej Piłkarski Sulejówek CUP 2023 okazał się nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również świetną okazją do integracji i wspólnego świętowania pasji do piłki nożnej wśród młodych adeptów tego sportu. Brawa dla wszystkich uczestników za zaangażowanie oraz gratulacje dla laureatów!