Sulejówek CUP – IV edycja – 24-25.06.2023

sulejówek cup IV

W dniach 24-25 czerwca na urokliwym stadionie Victorii Sulejówek, odbył się już czwarty z kolei Sulejówek CUP – niezwykły turniej piłki nożnej dedykowany najmłodszym adeptom tego pięknego sportu. Wydarzenie to zyskało wsparcie finansowe ze środków budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego, co przyczyniło się do jego sukcesu. Piłkarska pasja w połączeniu z doskonałą pogodą sprawiły, że uczestnicy i widzowie cieszyli się wyjątkowymi chwilami na boisku.

Wyniki zawodów okazały się niezwykle emocjonujące, a klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  1. 🍾 Miejsce – KS Zwar Międzylesie: Drużyna ta zdobyła nie tylko cenne zwycięstwo, lecz także atrakcyjne nagrody, takie jak voucher o wartości 1000 zł do sklepu Decathlon, komplet strojów Nike, puchar oraz złote medale. To niezapomniana nagroda dla młodych piłkarzy, którzy udowodnili swoje umiejętności i determinację.
  2. Miejsce – MKS Piaseczno: Druga pozycja przypadła drużynie MKS Piaseczno, która otrzymała worek piłek Adidas, puchar oraz srebrne medale. Ich zaangażowanie i wysiłek również zostały docenione.
  3. Miejsce – BVB WBS Warszawa: Trzecie miejsce zajęła drużyna BVB WBS Warszawa, nagrodzona kompletami koszulek Nike, pucharem oraz brązowymi medalami. To dowód na to, że w turnieju pojawiło się wiele utalentowanych drużyn.

Wyróżnienia indywidualne również nie zostały pominięte:

  • Najlepszy Bramkarz – Igor Sierpatowski z MKS Piaseczno, uhonorowany został statuetką indywidualną oraz koszulką.
  • Najlepszy Zawodnik – Miłosz Okoński z KS Zwar Warszawa, otrzymał statuetkę oraz koszulkę, co dowodzi jego wyjątkowych umiejętności na boisku.
  • Najlepszy Strzelec – Kacper Skorupiński z AP BKS Naprzód Brwinów, zdobywca 11 goli, został nagrodzony statuetką oraz koszulką za efektywność strzelecką.

Warto dodać, że wręczenie nagród było zaszczytnym momentem, w którym swoje wsparcie dla wydarzenia wyrazili Burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa, Starosta Miński Antoni Tarczyński, Wicestarosta Witold Kikolski oraz Wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Artur Kolator. Gościem specjalnym turnieju był Arkadiusz Onyszko, obecnie trener Kadry U-16, który zachęcił młodych zawodników do wykorzystania swojego potencjału oraz wierzenia we własne możliwości.

Nieodzownym wsparciem okazało się także zaangażowanie pana Mirosława Krusiewicza, Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, oraz firmy cateringowej Ślimak, która zapewniła uczestnikom smaczne posiłki.

Imprezę prowadzili Piotr Wieczorek (SRT) oraz Wiktor Lach (Victoria Sulejówek), a piękne zdjęcia z wydarzenia uwiecznili Leszek Sobieszczański oraz Jakub Grabowski. To nie tylko turniej sportowy, lecz także wyjątkowe wydarzenie społeczne, które połączyło miłośników piłki nożnej w duchu rywalizacji i przyjaźni.